У 1962 році після закінчення Одеської спецшколи міліції, експертом в НТГ УОГП Миколаївського облвиконкому був направлений для подальшого проходження служби лейтенант міліції Воронцов Володимир Дмитрович, який став легендою експертної служби області.

У ті роки закупається спеціальна та криміналістична техніка, зокрема придбаний «Уларус», новий фотозбільшувач, фотоапарати, а також розхідні матеріали: фотопапір, фіксаж тощо. Комплектуються валізи криміналістів.

Експертом-криміналістом у Березнегуватському РВ на початку 1960-х рр. працював Віктор Дмитрович Костирко, котрий завжди діяв оперативно та професійно. Відомий факт, як одного разу він, вивчивши декілька сотень дактилоскопічних карт, визначив особу підозрюваних з числа банди, відомої організацією грабежів на території нового району. Як свідчить Є.П.Односумов, рівень розкриття злочинів на території Березнегуватського району у 1960-х рр. коливався на рівні 97-98 %. Після роботи у Березнегуватському РВ, Костирко довгий час працював у м. Миколаєві.

Найбільш тісним було співробітництво експертів-криміналістів з представниками слідчого апарату міліції.

Слідчі підрозділи у складі міліції Миколаївщини з’явилися лише після 1963 року. До цього періоду вони існували лише у прокуратурі. Слідчі прокуратури Миколаївської області більшість експертиз призначали до Одеського інституту судових експертиз, оскільки у Миколаївській області експертизи не проводилися. Після вирішення кадрового питання експертизи стали проводити і в Миколаєві.

У 1981 році створена перша територіальна криміналістична лабораторія у м. Вознесенську (Пилип В.В.), у 1984 році подібна лабораторія створена у Корабельному районі м. Миколаєва (Коновалов В.В.).

voroncov Багато уваги начальником ЕКВ УВС полковником міліції Воронцовим В.Д. приділялося вихованню молодих співробітників, підвищенню рівня їх кваліфікації. В ЕКВ регулярно проводилися навчання молодих співробітників. Крім того, у цей період значно укріплюється матеріально-технічна база підрозділу, обладнується фотолабораторія, відбувається перехід на комп’ютерне обладнання, у підвалі УВС розпочинається обладнання приміщення ядерно-фізичної лабораторії, ЕКВ отримує новий кулеуловлювач ПУ-ІМ, порівняльний мікроскоп МС-1 тощо. На роботу до НДЕКЦ приходять нові кваліфіковані кадри – випускники Волгоградської Вищої Слідчої школи МВС СРСР.

У цей період, окрім, традиційних криміналістичних досліджень, в ЕКВ проводяться дослідження наркотичних речовин, ядерно-фізичні дослідження.

У 1993 році в Миколаївському міському Управлінні внутрішніх справ було створено структурний підрозділ - експертно-криміналістичний відділ, що розташовувався по вул. Шевченко, 71, і обслуговував місто Миколаїв. Начальником даного відділу тривалий час був капітан міліції Коновалов Володимир Васильович - випускник Волгоградської вищої слідчої школи МВС СРСР, мав 7 допусків за всіма криміналістичними напрямками досліджень.

До 1993 року Експертно-криміналістичний відділ розташовувався в центрі міста на перехресті вул. Шевченко та вул. Декабристів у будівлі СУ УВС Миколаївської області. З 1993 року по 2000 рік Експертно-криміналістичний відділ УВС Миколаївської області розміщувався на 4-му поверсі адміністративної будівлі УМВС за адресою: м. Миколаїв, вул. Декабристів, 5. В цей період начальниками експертного відділу були полковник міліції Воронцов Володимир Дмитрович (1982-1994), Лук’яненко Вадим Петрович (1994-1998) та Козлов Федір Михайлович (1998-2001).

У 1994 році з приходом на посаду начальника ЕКВ Лук’яненка Вадима Петровича укріплюється матеріально-технічна база підрозділу: ядерно-фізична лабораторія отримує новий прилад, розпочинається обладнання кімнати для відстрілу вогнепальної зброї згідно усіх вимог безпеки.