Також з 2003 року в НДЕКЦ розвиваються нові напрямки досліджень – медико-імунологічні, з 2004 року – товарознавчі, дослідження технічного стану транспортних засобів, дослідження лакофарбових покриттів, дослідження паливно-мастильних матеріалів, а з 2005 року – обставин та механізму ДТП, транспортно-трасологічні, компютерно-технічні, дослідження у сфері захисту прав інтелектуальної власності.

З 2004 року в НДЕКЦ при УМВС України в Миколаївській області починають проводитися трасологічні дослідження пломб, якими опломбовуються прилади обліку. Замовниками досліджень є не тільки ЕК ВАТ «Миколаївобленерго», а й населення області, суди Луганської, Херсонської та Одеської областей. Паралельно в НДЕКЦ області з травня 2006 року проводяться електротехнічні дослідження. До речі, цей вид досліджень в межах експертної служби МВС України проводиться лише в НДЕКЦ Миколаївської області.

У 2005 році на базі НДЕКЦ області проводиться всеукраїнський семінар експертів з НДЕКЦ різних областей: «Комплексне дослідження транспортних засобів та документів, що їх супроводжують».

У 2006 роках працівники НДЕКЦ області отримують право самостійного проведення мистецтвознавчих експертиз та проведення оцінки об’єктів матеріальних форм за напрямком «оцінки нерухомих речей (нерухомого майна, нерухомості), у т.ч. експертна грошова оцінка земельних ділянок. В цьому ж році починають проводитися одорологічні дослідження та дослідження матеріалів документів. Укріплюється матеріально-технічна база для проведення цих видів досліджень.

З 2007 року в НДЕКЦ області проводяться дослідження волосся, а з 2008 року – дослідження сильнодіючих та отруйних речовин.

До 152 одиниць збільшується обсяг інформаційно-довідкової колекції вогнепальної зброї, формується інформаційно-довідкова колекція сектору комп’ютерно-технічних досліджень. Освоюються новітні методи виявлення слідів рук, в тому числі й в польових умовах.

22.11.2007 року на базі НДЕКЦ при УМВС України в Миколаївській області проводиться семінар-нарада працівників Експертної служби України на тему: «Актуальні проблеми досліджень у сфері захисту авторських прав».

Також на базі НДЕКЦ при УМВС України в Миколаївській області проведений семінар-нарада з підведення підсумків роботи Експертної служби МВС України за 9-ть місяців 2007 року.

В період з 2005 по 2006 рік проходить атестація лабораторій НДЕКЦ на проведення вимірювань у сфері поширення державного метрологічного нагляду. У 2007 році в НДЕКЦ запроваджується система управління якістю.

У 2007 році за благословенням архієпископа Миколаївського та Вознесенського Пітірима на території НДЕКЦ закладається фундамент каплиці Святого Іоана-Воїна, а у 2007 році на території НДЕКЦ розпочинається будівництво стадіону.

У цей період кожного року до дня створення служби проводиться День відчинених дверей, конкурс дитячого малюнку «Експертна служба очима дітей» та спортивні змагання «Веселі старти». Також проводяться театралізовані новорічні ранки.

Вирішуються проблеми соціального захисту працівників служби. У 2007 році на території НДЕКЦ облаштовується місце для стоянки автотранспорту співробітників. З 2008 року в НДЕКЦ починає працювати їдальня, де працівники можуть пообідати гарячими домашніми стравами.

Багато уваги приділяється пенсіонерам експертної служби області. Часто організуються їх зустрічі з молодими співробітниками НДЕКЦ. Крім того, в НДЕКЦ запроваджено щорічне відзначення Дня ветерана.

У липні 2008 року в НДЕКЦ організується профспілка атестованих працівників, яка допомагає у проведенні свята служби, новорічних дитячих ранків та інших заходів.

На сьогоднішній день в НДЕКЦ проводяться 32 види досліджень.

Злочинів, на місці скоєння яких не лишалося б слідів, не існує. Це ідеологічний стрижень діяльності криміналістів, їхня цехова програма-максимум, яку вони фактично більше ніж століття, відтоді, коли експертні дослідження почали використовуватися для встановлення злочинців, підтверджують за допомогою новітніх досягнень науки. Нині сучасну, ефективну правоохоронну структуру неможливо уявити без добре оснащених знаннями і технікою фахівців експертної служби. Причому їхня роль у формуванні доказової бази перманентно зростає і на сьогоднішній день працівники НДЕКЦ при УМВС України в Миколаївській області знаходяться, так би мовити, на передовій у боротьбі зі злочинністю.