Зародження нових наукових напрямків останнім часом відбувається на перетині різних наук. Одним із таких напрямків є юристлінгвістика.

Спеціальні юридичні науки використовують засоби юридичної лінгвістики у практичних цілях: так утворився піднапрямок юридичної лінгвістики – лінгвокриміналістика, що включає ідентифікацію тексту, ідентифікацію особи за текстом, експертизу звуко- та відеозапису й т.ін. Стикається юридична лінвістика також і з областю судової психології (наприклад, під час аналізу лінгвістичних аспектів стану аффекту).

Так, 22.02.2018 року на базі Миколаївського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України старшим судовим експертом із досліджень звуко- та відеозапису відділу досліджень у сфері інформаційних технологій Ліровою Наталією Олександрівною проведено навчальне заняття із дисципліни «Юристлінгвістика» зі студентами 3-го курсу спеціальності «Прикладна лінгвістика» Миколаївського національного університету імені В.О. Сухомлинського.

Під час заняття учасники обмінялися теоретичними знаннями та практичним досвідом щодо використання різних аспектів мовознавства у криміналістиці та юриспруденції.

Особливу увагу під час обговорювання приділено актуальним питанням, що виникають під час призначення та проведення експертних досліджень, пов’язаних з лінгвокриміналістикою, а саме: авторознавча експертиза (писемного мовлення), дослідження матеріалів документів, експертиза об’єктів авторського права та суміжних прав (літературних, художніх творів), дослідження звуко- та відеозапису, авторознавча та семантико-текстуальна експертиза (в межах лінгвістичного дослідження).

Робота на занятті була плідною та цікавою. Як показує практика, спільне обговорення проблемних питань позитивно сприяє виконанню основних завдань, покладених на зазначені підрозділи.

Наші висококваліфіковані фахівці, які мають величезний досвід роботи у даних напрямку з великим задоволенням поділилися зі студентами тонкощами їхніх професій.

Сподіваємося, що зустріч молодих фахівців із працівниками Миколаївського НДЕКЦ залишила приємні враження та теплі спогади, що нададуть їм творчої наснаги у розвитку своєї професії!