Надання платної послуги з відбору кернів для проведення лабораторних досліджень.

Керн (в дорожньому будівництві) зразок асфальтобетону, цементобетонну або іншого матеріалу, якій має циліндричну форму, який вилучають з одного або декількох шарів дорожньої конструкції шляхом буріння.

Кернування – процес відбору проб в дорожньому покритті.

Метою відбору кернів є оцінка та контроль якості виконаних дорожніх робіт і матеріалів при влаштуванні асфальтобетонних покритій. В залежності від виду дорожніх робіт за допомогою відбору кернів рішаються наступні завдання:

– контроль якості укладеної асфальтобетонної суміші;

– контроль ступеня зчеплення між шарами;

– визначення товщини шарів покриття з асфальтобетону;

– визначення щільності асфальтобетону;

– визначення водонасичення асфальтобетону;

– визначення межі міцності на стиск;

– середня й дійсна густина асфальтобетону;

– аналіз зернового складу асфальтобетонної суміші.

Необхідність у відборі кернів для проведення лабораторних досліджень найчастіше виникає в наступних випадках:

– на початковому етапі будівництва дороги при підборі оптимального шару асфальтобетонної суміші для асфальтування різних шарів дорожнього підстави і дорожнього покриття;

– для оцінки ступеня руйнування існуючого дорожнього одягу і перспективи його безпечної експлуатації;

– при розбіжності між підрядником і замовником. Лабораторне дослідження кернів дозволяє визначити відхилення від нормативів при будівництві, виявити порушення технології, виявити невідповідність між заявленими в кошторисі матеріалами та фактично використаними під час проведення асфальтування. Результати лабораторного дослідження можуть бути використані під час судового розгляду.

Для здійснення відбору кернів необхідно:

  • Подати письмову заяву ініціатора проведення відбору кернів.
  • Укласти договір про надання зазначеної послуги.
  • Платіжний документ (квитанція) про сплату вартості послуги, рахунок видається після перевірки наданих матеріалів.
  • Узгодити дату проведення відбору кернів, організувати виїзд фахівців та підготовити місце проведення робіт (огородження місця виконання робіт, узгодження з відповідними службами про обмежений рух автотранспорта на цій ділянці шляху).

Усі зазначені питання на високому професійному рівні вирішуються експертами відділу будівельних, земельних досліджень та оціночної діяльності Миколаївського НДЕКЦ МВС України.

При виникненні питань з відбору кернів для проведення лабораторних досліджень з метою вирішування питань, які виникли під час здійснення будівельних робіт з улаштування дорожнього покриття та проведення будівельно-технічних експертиз (експертних досліджень) детальну інформацію, консультацію можна отримати звернувшись безпосередньо до фахівців відділу будівельних, земельних досліджень та оціночної діяльності Миколаївського НДЕКЦ МВС України за адресою: м. Миколаїв, вул. Воєнна 2-А, або за
телефоном (0512) 53-11-88.