Фототехнічна експертиза

Загальна інформація

Судово-фототехнічна експертиза вирішує три групи завдань:

 • ідентифікаційні;
 • класифікаційні;
 • діагностичні.

Основними завданнями фототехнічної експертизи є:

 • Установлення державного реєстраційного номерного знака транспортного засобу, що зафіксований на фотознімках (цифрових, аналогових) та у відеозаписах (кадрах відеозаписів);
 • Визначення швидкості руху транспортного засобу що зафіксований на фотознімках (цифрових, аналогових) та у відеозаписах (кадрах відеозаписів);
 • Установлення марки, моделі транспортного засобу, що зафіксований на фотознімках (цифрових, аналогових) та у відеозаписах (кадрах відеозаписів);
 • Установлення пристрою, з використанням якого було створено цифровий фотознімок;
 • Порівняння між собою зображених об’єктів (будь-яких об’єктів);
 • Визначення зросту зафіксованих осіб на цифрових та аналогових фотознімках, а також у відеозаписах;
 • Визначення розмірів зафіксованих об’єктів;
 • Установлення ознак монтажу на цифрових та аналогових фотознімках;
 • Покращення якості зображення в цілому та конкретно зафіксованих об’єктів на фотознімках (цифрових) та у відеозаписах (кадрах відеозаписів);
 • Яким є державний реєстраційний номерний знак зображеного в наданому на дослідження відеозаписі «____» у проміжку часу з 01:54:13 до 01:54:30 транспортного засобу світлого кольору з темним дахом, який рухається в ближньому до точки зйомки ряді проїжджої частини?
 • Чи є зображення предмета (зазначається будь який об’єкт, щодо якого потрібно провести дослідження), який був направлений з листом від 11.11.2018 № 11/1-11 вих-11 одним і тим самим зображенням (зазначається будь який об’єкт, щодо якого потрібно провести дослідження) на чотирьох детальних фотознімках, що містяться на диску для лазерних систем зчитування, що упакований у пакет № 000000?
 • Чи є ідентичними між собою графічні зображення (підписів/ печаток) у файлі: «____» та у файлі: «____»?;
 • Чи можливо покращити якість зображення державного реєстраційного номерного знака транспортного засобу та самого транспортного засобу, який зафіксовано у файлі: «__» у проміжку часу з 09:43:56 до 09:55:56? Якщо так, виконати збільшення зображення державного реєстраційного номерного знака транспортного засобу та самого транспортного засобу з подальшим записом на оптичний носій?»;
 • Чи можливо покращити якість зображення державного реєстраційного номерного знака транспортного засобу та самого транспортного засобу, який зафіксовано у файлі: «__» у проміжку часу з 09:43:56 до 09:55:56? Якщо так, виконати збільшення зображення державного реєстраційного номерного знака транспортного засобу та самого транспортного засобу з подальшим записом на оптичний носій?».
 • Чи можливо встановити характерні ознаки транспортного засобу червоного кольору, який зафіксовано у файлі: «__» у проміжку часу з 09:43:56 до 09:55:56 для подальшої його ідентифікації? Якщо так, то чи є зображений транспортний засіб тим транспортним засобом, що зображений у файлах: «__», «__», «__»?
 • Чи можливо ідентифікувати куртку особи, яка з’являється у відеозаписі «___» у проміжку часу з 09:43:56 до 09:55:56? Якщо так, то чи є вона курткою, що була вилучена під час обшуків і фотознімки якої додаються?
 • Чи можливо покращити зображення відеозапису файлу «2.avi», де зафіксовано подію від 27.08.2016, який міститься на CD-R диску, що вилучений 11.10.2018, а саме в період часу з 23 год. 32 хв. 32 сек. до 23 год. 34 хв. 48 сек.? Якщо так, то чи можливо виконати кольорові зображення осіб-учасників конфлікту, зокрема їх облич та предметів, які вони тримають у руках (частин предметів), що містяться в цьому відеозаписі в указаний період часу, з подальшим записом на оптичний носій? – Чи можливо використовувати надані на дослідження флеш-карти «Canon», «Toshiba», «Kingston» у цифрових фотоапаратах «Canon», наданих на дослідження?
 • Чи створено надані на дослідження файли з назвами «__», «__», «__», «__» цифровими фотокамерами «Canon», наданими на дослідження? Якщо так, то якою з них і який файл?»
 • Чи створено надані на дослідження файли з назвами «__», «__», «__», «__» в одних і тих самих чи різних умовах? – Чи є зображення татуювання на лівій руці особи, яка наносить тілесні ушкодження потерпілим, що зафіксовано у проміжку часу з 22:49:13 до 22:49:20 у відеозаписі «__», що записаний на диск CD-R ANV Professional, тими самими зображеннями татуювання на лівій руці особи, зафіксованої на зображеннях /  /?
 • Чи одне й те саме зображення місцевості зафіксовано у файлі «__» та у файлах «__» і «__», наданих на дослідження?
 • Чи містять надані на дослідження фотознімки: «__», «__» ознаки монтажу?
 • Чи відповідає зображення місць перетину зображених захисних елементів на фотозображенні «__» та фотозображенні «__», а також на зворотній частині зразка (сигнального примірника) спеціального бланку нотаріального документа серії ААА 000000?

Запитання для призначення

 • Яка швидкість руху транспортного засобу легкового автомобіля марки «LEXUS RX 350» реєстраційний номер (далі транспортний засіб), на представленому на дослідження відеозаписі « », а саме: за період часу відеозапису з 0:02:15 по 0:02:38?
 • Чи можливо покращити якість зображення невідомої особи, яка зафіксована у відеозаписі «___» у проміжку часу з 01:54:13 до 01:54:30? Якщо так, то виконати збільшення зображення цієї особи з подальшим записом на оптичний диск.
 • Якого зросту особи в капюшонах, зображені у відеозаписах: «____» у проміжку часу з 01:54:13 до 01:54:30, «____» у проміжку часу з 01:54:13 до 01:54:30, якщо зріст зображеної особи (статиста) у відеозаписах з назвами: «____» у проміжку часу з 01:54:13 до 01:54:30, «____» у проміжку часу з 01:54:13 до 01:54:30 становить 173,5 см?
 • Який розмір взуття осіб у капюшонах, що зображені у відеозаписах: «____» у проміжку часу з 01:54:13 до 01:54:30, «____» у проміжку часу з 01:54:13 до 01:54:30, якщо розмір зображених плиток у відеозаписі «____» становить: плитка № 1 – 498×273 мм, плитка № 2 – 493×295мм?
 • Чи змінився об’єм об’єкта (____), зображеного у відеозаписі: «____» у проміжку часу з 01:54:13 до 01:54:30, порівняно з розмірами цього ж об’єкта, зображеного у відеозаписі «____» у проміжку часу з 01:12:11 до 01:16:21?
 • Чи тотожна модель зображеного в наданому на дослідження відеозаписі «____» у проміжку часу з 01:54:13 до 01:54:30 транспортного засобу світлого кольору з темним дахом, який рухається в ближньому до точки зйомки ряді проїжджої частини, марці та моделі зображеного автомобіля Honda CR-V з формою кузова 2007–2012 років випуску, що зафіксований у графічному файлі: «PNG»?

Перелік питань не є вичерпним.

Порядок призначення

 • Надати до канцелярії НДЕКЦ письмову заяву (або постанову (ухвалу) суду в цивільних та господарських справах) від фізичної або юридичної особи із зазначенням їх прізвища, імені, по батькові
  (найменування), місця реєстрації/проживання (місцезнаходження) та виду послуги. При необхідності звернутися до НДЕКЦ за консультацією;
 • Отримати рахунок для сплати, відповідно до складності експертизи (дослідження);
 • Здійснити оплату будь-яким зручним шляхом;
 • Підтвердити оплату надавши квитанцію (підтвердженням оплати послуг є платіжний документ (платіжне доручення, квитанція) з відміткою банку, відділення поштового зв’язку або коду проведеної операції);

Оплата

Оплата наданих послуг здійснюється шляхом перерахування замовником коштів через банки, відділення поштового зв’язку, програмно-технічні комплекси самообслуговування або через електронний платіжний засіб у безготівковій формі.

Підтвердженням оплати послуг є платіжний документ (платіжне доручення, квитанція) з відміткою банку, відділення поштового зв’язку або коду проведеної операції.

Контакти

54003, м. Миколаїв, Україна

вул. 1 Воєнна, 2-А

тел.: (0512) 53-11-88

E-mail: nikolaev@dndekc.mvs.gov.ua

Поширені запитання

Відповідь НДЕКЦ: заявник звертається до Миколаївського НДЕКЦ за адресою: м. Миколаїв, вул. 1-ша Воєнна (Акіма), 2-а. Фахівець центру відповідної кваліфікації допоможе скласти заяву на ім’я директора центру. У заяві наводиться перелік питань, які підлягають вирішенню. До заяви додається документ, який необхідно дослідити. Після цього фахівець визначає категорію складності дослідження, а бухгалтерія НДЕКЦ виписує рахунок для оплати послуги. Заявник оплачує послугу згідно виписаного рахунку в будь-якому відділенні банку або через термінал. Квитанція про оплату послуги додається заявником до заяви. Після цього експерт приступає до виконання дослідження.

Відповідь НДЕКЦ: у Миколаївському НДЕКЦ можна замовити дослідження документів на авто. Частіш за все виникає необхідність дослідження таких документів як свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, посвідчення водія, поліс ОСАГО та ін. Порядок замовлення послуги такий самий, як і в інших видах досліджень. Для цього необхідно:

 1. звернутися до НДЕКЦ з заявою на ім’я директора, додавши до неї об’єкт дослідження. Для зручності замовників зразки заяви на замовлення послуг НДЕКЦ розміщені на інтернет-сайті та на інформаційному стенді у вестибюлі НДЕКЦ. Крім того, якщо у замовника виникають труднощі зі складанням заяви (наприклад, не знає, які питання можна поставити на вирішення експертного дослідження) він може звернутися за допомогою до працівників НДЕКЦ відповідної кваліфікації. Консультації зі складання заяви та надання об’єкта надаються замовнику безкоштовно.
 2. отримати рахунок на оплату послуги. У випадках замовлення досліджень перед виписуванням рахунку експерт відповідної кваліфікації визначає складність дослідження, що зумовлює суму, яка зазначається у рахунку. Також в рахунку необхідно зазначити ідентифікаційний номер замовника (РНОКПП), тому бажано мати його при собі;
 3. здійснити оплату послуги і надати до НДЕКЦ документ, що підтверджує оплату (роздрукована квитанція або платіжне доручення з відміткою банку чи відділення поштового зв’язку). При цьому слід врахувати, що здійснити оплату послуг можливо у будь-якому банку, у відділенні поштового зв’язку, через термінал самообслуговування, з використанням мобільного додатку, наприклад, “Приват 24”.
 4. після закінчення дослідження звернутися до НДЕКЦ для отримання результатів дослідження (висновку експертного дослідження). При цьому при собі необхідно мати документ, що посвідчує особу заявника.