Трасологічні дослідження

Трасологічні дослідження

Загальна інформація

Об’єктами трасологічного дослідження можуть виступати

різноманітні об’єкти, як-то пломби на приладах обліку енергоносіїв, самі прилади обліку енергоносіїв (лічильники газу, електричної енергії, водоміри), запірно-пломбувальні пристрої, якими опломбовуються залізничні товарні вагони, двері складів та сховищ, замки та маса інших об’єктів.

Запитання для призначення

 • Чи порушена цілісність наданої пломби?
 • Чи переопломбовувалася надана пломба?
 • Чи наявні на лічильнику пошкодження? Який характер їх утворення?
 • Чи відповідає надана пломба представленому зразку?
 • Чи не залишені відбитки на контактних поверхнях досліджуваної пломби та пломби, що надана в якості порівняльного зразку, матрицями плашок одних і тих самих пломбувальних лещат?
 • Чи справний та чи працездатний замок?
 • Чи наявні в наданому замку сторонні предмети (частини ключа, відмичок та ін.)?
 • Чи відмикався наданий замок сторонніми предметами?
 • Чи складали єдине ціле частини розділеного об’єкту (наприклад, два фрагменти розписки)?
 • Чи видалялися номерні позначення на об’єкті?
 • Який первинний зміст видалених номерних позначень на об’єкті?

Перелік питань не є вичерпним.

Необхідно звернути увагу на те, що в переважній більшості випадків дослідження лічильників електричної енергії доцільним є проведення комплексного дослідження: трасологічного та електротехнічного, яке також проводиться у Миколаївському НДЕКЦ.

Порядок призначення

 • Надати до канцелярії НДЕКЦ письмову заяву (або постанову (ухвалу) суду в цивільних та господарських справах) від фізичної або юридичної особи із зазначенням їх прізвища, імені, по батькові
  (найменування), місця реєстрації/проживання (місцезнаходження) та виду послуги. При необхідності звернутися до НДЕКЦ за консультацією;
 • Отримати рахунок для сплати, відповідно до складності експертизи (дослідження);
 • Здійснити оплату будь-яким зручним шляхом;
 • Підтвердити оплату надавши квитанцію (підтвердженням оплати послуг є платіжний документ (платіжне доручення, квитанція) з відміткою банку, відділення поштового зв’язку або коду проведеної операції);

Оплата

Оплата наданих послуг здійснюється шляхом перерахування замовником коштів через банки, відділення поштового зв’язку, програмно-технічні комплекси самообслуговування або через електронний платіжний засіб у безготівковій формі.

Підтвердженням оплати послуг є платіжний документ (платіжне доручення, квитанція) з відміткою банку, відділення поштового зв’язку або коду проведеної операції.

Контакти

54003, м. Миколаїв, Україна

вул. 1 Воєнна, 2-А

тел.: (0512) 53-11-88

E-mail: nikolaev@dndekc.mvs.gov.ua

Поширені запитання

Відповідь НДЕКЦ: до таких об’єктів відносяться пломби на електролічильниках, газових лічильниках, водомірах; замки; частини єдиного цілого; предмети з видаленими номерними позначеннями та інші.

Відповідь НДЕКЦ: в практиці НДЕКЦ основу даних випадків складають ті, коли при перевірці співробітниками енергопостачальної компанії лічильників, у них виникають сумніви щодо цілісності пломб або їх фальсифікації. У цих випадках фізичні особи повинні знати, що вони мають право за власною ініціативою призначити дослідження пломб на лічильнику, якщо лічильник належить споживачу.

Крім того, необхідність у проведенні дослідження пломб виникає, коли ними опломбовуються вантажі або об’єкти, де зберігаються товарно-матеріальні цінності.

Відповідь НДЕКЦ: трасологічне дослідження пломб проводиться не менш ніж 10 днів та не більше 1 місяця після оплати за послугу. Крім того, згідно з Постановою КМУ №1098 2011 року передбачене термінове (до 10 днів) проведення дослідження за умови подвійної оплати за послугу.

Відповідь НДЕКЦ: так, можливість самостійного призначення трасологічного дослідження у споживача є. Таке дослідження може бути призначене споживачем, коли він придбав лічильник за власні кошти.

У випадках, коли мова йде про газовий лічильник, який був знятий представником постачальної компанії для повірки, і в подальшому викликав сумнів у правильності його роботи через можливе несанкціоноване втручання, споживач може звернутися до постачальної компанії і отримати лічильник, щоб в подальшому замовити його дослідження в НДЕКЦ.

Відповідь НДЕКЦ: у Миколаївському НДЕКЦ проводяться дослідження усіх видів пломб, в тому числі й пломб-наклейок. Питання, що вирішуються трасологічним дослідженням даного виду пломб, у кожному конкретному випадку можуть бути обговорені замовником з фахівцем відповідного профілю.

Відповідь НДЕКЦ: так, Ви можете замовити трасологічне дослідження даного виду пломби. На дослідження необхідно надати зрізану пломбу, якою був опломбований вагон.