Визначення вартості колісних транспортних засобів та розміру збитку, завданого власнику транспортного засобу

Загальна інформація

Проведення автотоварознавчої експертизи передбачає дослідження колісних транспортних засобів, їх складових частин, а в окремих випадках – документів що свідчать про пошкодження колісних транспортних засобів.

До числа об’єктів дослідження у сфері автотоварознавчої експертизи є колісні транспортні засоби (далі – КТЗ) та їх комплектуючі, а в окремих випадках – документи, що свідчать про пошкодження КТЗ та виконаний ремонт.

 Основними завданнями автотоварознавчої експертизи є:

 • визначення ринкової вартості колісних транспортних засобів як на території України так і таких, що ввозяться з-за кордону, на територію України з метою подальшого розмитнення;
 • визначення вартості окремих складових КТЗ,
 • визначення розміру матеріальних збитків, заподіяних власнику колісних транспортних засобів, їх складових унаслідок пошкодження останнього.

Запитання для призначення

 • яка ринкова вартість колісного транспортного засобу станом на визначену дату? (вартість КТЗ визначається як на території України,
  та і таких які ввозяться зі Сполучених Штатів Америки, країн Європи та іншого близького зарубіжжя).
 • яка вартість матеріального збитку (шкоди), завданого(ї) власнику колісного транспортного засобу?
 • яка вартість втрати товарної вартості колісних транспортних засобів?

Порядок призначення

 • Надати до канцелярії НДЕКЦ письмову заяву (або постанову (ухвалу) суду в цивільних та господарських справах) від фізичної або юридичної особи із зазначенням їх прізвища, імені, по батькові
  (найменування), місця реєстрації/проживання (місцезнаходження) та виду послуги. При необхідності звернутися до НДЕКЦ за консультацією;
 • Отримати рахунок для сплати, відповідно до складності експертизи (дослідження);
 • Здійснити оплату будь-яким зручним шляхом;
 • Підтвердити оплату надавши квитанцію (підтвердженням оплати послуг є платіжний документ (платіжне доручення, квитанція) з відміткою банку, відділення поштового зв’язку або коду проведеної операції);

Оплата

Оплата наданих послуг здійснюється шляхом перерахування замовником коштів через банки, відділення поштового зв’язку, програмно-технічні комплекси самообслуговування або через електронний платіжний засіб у безготівковій формі.

Підтвердженням оплати послуг є платіжний документ (платіжне доручення, квитанція) з відміткою банку, відділення поштового зв’язку або коду проведеної операції.

Вартість послуги:

простої складності

84,42 грн. (з ПДВ)

середньої складності

175,80 грн. (з ПДВ)

складні

1015,20 грн. (з ПДВ)

Контакти

54003, м. Миколаїв, Україна

вул. 1 Воєнна, 2-А

тел.: (0512) 53-11-88

E-mail: nikolaev@dndekc.mvs.gov.ua

Ви також можете звернутись до територіальних сервісних центрах МВС в Миколаївській області

Регіон
Місце розташування
Час роботи

ТСЦ № 4841

м. Миколаїв

пров. Транспортний, 1а/1

з 09.00 до 18.00

вівторок – субота

ТСЦ № 4842

м. Первомайськ

вул. Вознесенська, 73б

з 09.00 до 18.00

вівторок – субота

ТСЦ № 4843

м. Нова Одеса,

вул. Сеславінського, 12

з 09.00 до 18.00

вівторок – субота

ТСЦ № 4844

м. Вознесенськ

вул. Молодогвардійська, 45

з 09.00 до 18.00

вівторок – субота

ТСЦ № 4845

м. Новий Буг,

площа Свободи, 1

з 09.00 до 18.00

вівторок – субота

 

Поширені запитання

Відповідь НДЕКЦ: заявник звертається до Миколаївського НДЕКЦ за адресою: м. Миколаїв, вул. 1-ша Воєнна (Акіма), 2-а. Фахівець центру відповідної кваліфікації допоможе скласти заяву на ім’я директора центру. У заяві наводиться перелік питань, які підлягають вирішенню. До заяви додається документ, який необхідно дослідити. Після цього фахівець визначає категорію складності дослідження, а бухгалтерія НДЕКЦ виписує рахунок для оплати послуги. Заявник оплачує послугу згідно виписаного рахунку в будь-якому відділенні банку або через термінал. Квитанція про оплату послуги додається заявником до заяви. Після цього експерт приступає до виконання дослідження.

Відповідь НДЕКЦ: у Миколаївському НДЕКЦ можна замовити дослідження документів на авто. Частіш за все виникає необхідність дослідження таких документів як свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, посвідчення водія, поліс ОСАГО та ін. Порядок замовлення послуги такий самий, як і в інших видах досліджень. Для цього необхідно:

 1. звернутися до НДЕКЦ з заявою на ім’я директора, додавши до неї об’єкт дослідження. Для зручності замовників зразки заяви на замовлення послуг НДЕКЦ розміщені на інтернет-сайті та на інформаційному стенді у вестибюлі НДЕКЦ. Крім того, якщо у замовника виникають труднощі зі складанням заяви (наприклад, не знає, які питання можна поставити на вирішення експертного дослідження) він може звернутися за допомогою до працівників НДЕКЦ відповідної кваліфікації. Консультації зі складання заяви та надання об’єкта надаються замовнику безкоштовно.
 2. отримати рахунок на оплату послуги. У випадках замовлення досліджень перед виписуванням рахунку експерт відповідної кваліфікації визначає складність дослідження, що зумовлює суму, яка зазначається у рахунку. Також в рахунку необхідно зазначити ідентифікаційний номер замовника (РНОКПП), тому бажано мати його при собі;
 3. здійснити оплату послуги і надати до НДЕКЦ документ, що підтверджує оплату (роздрукована квитанція або платіжне доручення з відміткою банку чи відділення поштового зв’язку). При цьому слід врахувати, що здійснити оплату послуг можливо у будь-якому банку, у відділенні поштового зв’язку, через термінал самообслуговування, з використанням мобільного додатку, наприклад, “Приват 24”.
 4. після закінчення дослідження звернутися до НДЕКЦ для отримання результатів дослідження (висновку експертного дослідження). При цьому при собі необхідно мати документ, що посвідчує особу заявника.